ShockWave Dual Power

Ako ShockWave Dual Power pôsobí?

Keď šoková(rázová) vlna prestúpi živými tkanivami (cez energetické úrovne vhodné pre dané ochorenie a pre želaný terapeutický účinok), sú vystavené prospešnej „mikro-hydromasáži“, ktorá napomáha sérii biochemických a bunkových reakcií zodpovedných za liečebné účinky.

Ošetrenie šokovou vlnou odstraňuje aj kalcifikáty, ktoré sa často vyskytujú pri zápaloch šliach a väziva. „Nerozbíjajú“ ich, ale rozpustia pôsobením biochemických procesov na mieste ošetrenia.

Oddelenia výskumu a vývoja a Winform Scientific Division dlho hľadali tento „kľúč“, až ho objavili v schopnosti vytvárať zmeny v tkanivách, čo umožňuje šíriť zvukové vlny účinne, bez potreby vysokých tlakov ako pri tradičných systémoch.

Tento účinok bol dosiahnutý vďaka súčinnosti prístrojov schopných pripraviť cestu stálym vlnám, šíreným vysoko reaktívnym piezoelektrickým systémom s impulzmi s vysokou dobou nábehu.

Tento účinok bol dosiahnutý vďaka súčinnosti prístrojov schopných pripraviť cestu stálym vlnám, šíreným vysoko reaktívnym piezoelektrickým systémom s impulzmi s vysokou dobou nábehu.

Všetko toto je zahrnuté do schopnosti udržať účinnosť tradičných systémov využívajúcich šokové vlny, je to však pohodlnejšie a bezpečnejšie pre pacienta, ktorý počas ošetrenia neucíti žiadnu bolesť, ani nepríjemné pocity.

Transdermálna vehikulácia

Transdermálna vehikulácia v kombinácii s Tecar terapiou je bezbolestná metóda bez vedľajších účinkov. Táto metóda umožňuje cez pokožku dodávať aktívne zložky s vysokou molekulovou hmotnosťou do bunkových intersticiálnych priestorov bez intermediácie krvného obehu v prvej fáze (napr. gély).

Zariadenie využíva nízkofrekvenčné elektrické pulzy ako nosiče (elektroporácia). Stimulačné elektrické vlny sú vytvárané generátorom stáleho prúdu schopným vyhodnotiť zmeny odporu kože za stálych a opakovateľných podmienok. Vhodnou zmenou elektrických parametrov umožňuje táto metóda vehikuláciu látok cez pokožku bez zmeny tkanív a za dosiahnutia optimálnej hĺbky.

ÚČINKY TERAPIE RÁZOVOU VLNOU

Redukcia kalcifikátov a jaziev.

Energia a vibrácie razovej vlny pri prechode tkanivom spôsobujú mikro fragmentáciu tkaniva, vyvolávajú napätie v tkanive a vytvárajú mikrokavitačné bubliny, ktoré spoločne redukujú vznik jazvy a dokážu postupne rozložiť kalcifikáty a zlepšujú regeneráciu pri chronickej tendinopatii.

Stimulácia tvorby kolagénu a organizácie kolagén-elastínovej siete

Terapia rázovou vlnou urýchľuje syntézu kolagénu, ktorá pomáha urýchľovať hojenie tkanív. Rázová vlna tiež pomáha pri organizácii kolagénových vlákien, čím posilňuje pevnosť šliach, svalov a väzov.

Urýchlenie hojenia tkanív

Mechanická stimulácia rázovou vlnou a diatermická biostimulácia stimuluje produkciu a aktivitu fibroblastov, kmeňových buniek a rastových faktorov, ktoré urýchľujú deštrukciu poškodeného tkaniva a podporujú tvorbu nového a tým urýchľujú hojenie šliach, väzov, kože, nervov a kostí.

Regenerácia a hojenie kostí

Mechanická stimulácia rázovou vlnou aktivitu osteoblastov, ktoré zvyšujú tvorbu rastových faktorov a oxidu dusného, ktoré prispievajú k osteogenéze a hojeniu kostí.

Zvýšenie prekrvenia a tvorba nových ciev.

Kombinovaná energia rázovej vlny a diatermie pri ošetrení Shockwave Dual stimuluje angiogenézu, čo je rast nových krvných ciev v chronicky zapálenom tkanive, čo vedie k zlepšeniu krvného obehu a okysličeniu tkaniva, pomáha zmierňovať bolesť a zlepšuje hojenie tkanív.

Zníženie až odstránenie bolesti

Terapia rázovou vlnou Shockwave Dual stimuluje tvorbu látok tlmiacich bolesť, vrátane substancie P, ktoré zmierňujú bolesť.

Toto ošetrenie tiež znižuje produkciu neuropeptidu CGRP, čo vedie k zníženiu bolesti kĺbov a artritídy.

Redukcia de-myelinizovaných nervových vlákien, ďalší účinok terapie rázovou vlnou, pomáha znižovať zvýšenú citlivosť na bolesť pri chronických diagnózach.

Redukcia akutného zápalu

Liečba rázovou vlnou mení hladiny neuropeptidov substancia P & CGRP, ktoré ovplyvňujú akútny zápal na bunkovej úrovni a zvyšujú rýchlosť hojenia.

Redukcia chronického zápalu

Energia rázovej vlny stimuluje mastocyty k aktivite, ktorá vedie k uvoľňovaniu mnohých prozápalových mediátorov, ktoré pomáhajú obnoviť normálny proces hojenia a regenerácie, podporujú správne dokončenie procesu hojenia zranenia a zastavujú zápal.

Rozpustenie a uvoľnenie spúšťacích bodov a myofasciálneho napätia

Terapia Shockwave Dual pomáha zvrátiť záťažovú metabolickú krízu v svalových vláknach, ktoré prispievajú k vzniku spúšťacích bodov a pomáhajú uvoľňovať myofasciálnu tenziu.